Hypotéka pre mladých a príjem

11.04.2013 Počet zobrazení: 724


Hypotekárna poradňa: Nárok na štátny príspevok má žiadateľ do 35 rokov s ohraničeným príjmom

 

Mám 32 rokov a priateľ 43 rokov. Plánujeme si kúpiť rodinný dom s pozemkom. Ich kúpu chceme financovať prostredníctvom hypotéky pre mladých. Vekovú podmienku spĺňame, ale nie je nám jasné, akým spôsobom sa posudzuje príjem žiadateľa a spolužiadateľa. Je to pre nás dôležité, pretože vlani som bola tri mesiace vedená v evidencii nezamestnaných a partner zase pracoval v zahraničí. Aký maximálny príjem môžeme dosahovať samostatne či spoločne? Ide o hrubý príjem alebo čistý príjem za posledných 12 mesiacov? Aké doklady o príjme vyžaduje banka?

 

 Nárok na štátny príspevok pre mladých má každý klient, ktorý splní dve základné podmienky. V prvom rade nemôže mať viac ako 35 rokov. Druhou podmienkou je, že jeho mesačný priemerný hrubý príjem za predchádzajúci kalendárny rok nesmie prekročiť hranicu vo výške 1 137,50 eura. To je suma platná pre druhý štvrťrok tohto roku. Od 1. júla sa suma opäť zmení v závislosti od vývoja priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve za sledované obdobie.

 

 Vzhľadom na to, že váš priateľ má 43 rokov, vekovú podmienku na priznanie štátneho príspevku ako spolužiadatelia nespĺňate. Jediné riešenie, ktoré prichádza do úvahy je, že žiadateľom o úver budete len vy sama. Váš priateľ bude iba solidárny spoludlžník. Túto možnosť môžete využiť len v jedinej banke na slovenskom hypotekárnom trhu

 

 Pri posudzovaní vášho príjmu sa budú brať do úvahy všetky dosiahnuté príjmy v hrubom (pred zdanením) za predchádzajúci rok. Spočítajte ich a pri nároku na štátny príspevok váš priemerný mesačný hrubý príjem nesmie prevýšiť sumu 1 137,50 eura.

 

 Keďže úveru so štátnym príspevkom pre mladých môžete získať a čerpať len vy sama, tak aj podmienku príjmu musíte spĺňať len sama. Pri podaní žiadosti o hypotekárny úver s nárokom na štátny príspevok pre mladých, budete musieť banke predložiť ročné zúčtovanie dane za rok 2012 a potvrdenie z úradu práce o tom, že ste boli nezamestnaná.

 

Zdroj:www.etrend.sk


Späť na výpis

Novinky emailom

Novinky na váš email každý utorok:

Referencie klientov

Oĺga K., Eva K., Bibiana M., PREDAJ RODINNÉHO DOMU VEĽKÝ ŠARIŠ

29.01.2015 - Frankovič Viliam - SNV
Vyjadrujeme maximálnu spokojnosť pri predaji rodinného domu. Oceňujeme profesionálne jednanie p. Viliama Frankoviča, jeho ľudský prístup...

Marcela N., KÚPA 1 IZBOVÉHO BYTU, PROSTEJOVSKÁ PREŠOV

28.01.2015 - Kočišová Ivana Mgr.
Napriek mojim náročným požiadavkám, ktoré som mala pri kúpe bytu a jeho financovaní som bola s realitnou kanceláriou ARCHEUS a sl....

ANDREA U. - ÚVER NA 3 IZBOVÝ BYT, MIRKA NEŠPORA, PREŠOV

28.01.2015 - Iľková Lenka Ing.
Musím vyjadriť maximálnu spokojnosť s poskytnutými službami p. Iľkovej.

MARCELA N. - ÚVER NA 1 IZBOVÝ BYT, PROSTEJOVSKA UL., PREŠOV

28.01.2015 - Iľková Lenka Ing.
Napriek mojím náročným podmienkam, ktoré som mala pri vybavovaní úvere, som bola s p. Iľkovou a jej službami veľmi spokojná.

MÁRIA Š.-KÚPA 2 IZB. BYTU, UL. ŠROBÁROVÁ, PREŠOV

27.01.2015 - Zakuťanský Tomáš
So službami spojenými s kúpou bytu som bola maximálne spokojná.

zobraziť všetky referencie

Maklér mesiaca

Študenc Peter

Pobočka Košice

Študenc Peter

Pobočka mesiaca

Pobočka Košice

Pobočka Košice

 

 

  

archues-nove-byvanie.png