12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

realitna-kancelaria-roka-archeus-reality-narks.png

12-rokov-na-slovensku-archeus-uvodny-banner12pobociek.png

archeus-banner-spravny-cas-na-predaj-3.png

archeus-banner-kariera-realitny-makler-kresleny-banner.png

3d-prehliadky-banner-predavajuci.png

archeus-banner-najistejsia-hypoteka.png

archeus-banner-tiper.png

archeus-banner-exkluzivny-ucet.png

Bývať vo vlastnom? Európania sa vzdávajú nádeje, že si zadovážia dom

byvanie v eu_clanok ARCHEUS.jpg

09.11.2017 11:00 - Čítané 744x

48 percent Európanov v 13 európskych krajinách, ktorí nie sú vlastníkmi domov, sa vzdalo nádeje, že si ju raz kúpi.

Najväčšími pesimistami sú Briti a Nemci, zistila štúdia holandskej banky ING. 65 percent oslovených pritom považuje vlastníctvo domu za symbol úspechu.

 

"Väčšina ľudí si chce zaobstarať dom. Ale mnohí sa zmierili s tým, že si ho pravdepodobne nekúpia," povedal agentúre Reuters analytik Ian Bright z ING. "Keď to porovnáte s našimi zisteniami, že so svojou bytovou situáciou je spokojných vyššie percento vlastníkov ako nájomníkov, zdá sa, že viac ľudí bude v budúcnosti pociťovať neuveriteľnú frustráciu," dodal.

Drahé Nemecko

Rebríček tých, pre ktorých je vlastníctvo domu znamením úspechu, vedú so 72 percentami Poliaci, nasledovaní Turkami a Rumunmi (zhodne po 70 percent). Najmenšie nádeje si na kúpu domu robia obyvatelia Británie a Nemecka, neverí v ňu 56 percent opýtaných v oboch krajinách.

 

V Nemecku, ktoré bývalo v porovnaní s inými európskymi štátmi pomerne lacnou krajinou, sa ceny domov v posledných rokoch prudko zvýšili. V mestách ako Berlín, Hamburg, Mníchov a Frankfurt nad Mohanom vzrástli ceny nehnuteľností od roku 2010 v priemere o viac ako 60 percent. Čiastočne to svojou politikou nízkych úrokov, ktoré motivovali domácnosti k branie úverov, spôsobila Európska centrálna banka (ECB).

dubnica-nad-vahom-letecky-pohlad.jpg

Zlosť Európanov

Ceny domov v Británii boli už dlho mimo dosahu mnohých Britov. A aj napriek neistote okolo brexitu sa ich rast v októbri opäť zrýchlil. Najväčšími optimistami sa ukázali byť Turci a Rumuni. Len 29 percent tureckých respondentov a 31 percent oslovených v Rumunsku nedúfa, že si bude môcť dovoliť kúpu domu.

 

Výsledky početných európskych národných volieb a britské referendum o vystúpení krajiny z Európskej únie obnažili zlosť voličov na viditeľne rastúcou priepasťou medzi majetnými a nemajetným. Nemci tento rok poslali prvýkrát po 50 rokoch do Spolkového snemu ultrapravicovú stranu AFD, komentovala výsledky štúdia, ktorá sa nezaoberala politikou, agentúra Reuters.

 

Text článku pochádza z webu finweb.hnonline.sk

Návrat na výpis
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.