12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

12-rokov-na-slovensku-archeus-uvodny-banner3.png

archeus-banner-spravny-cas-na-predaj-3.png

archeus-banner-kariera-realitny-makler-kresleny-banner.png

3d-prehliadky-banner-predavajuci.png

archeus-banner-najistejsia-hypoteka.png

archeus-banner-tiper.png

archeus-banner-exkluzivny-ucet.png

Čo očakávať od dobrého bytu?

co ocakavat od dobreho bytu, archeus, realitna kancelaria.png

29.08.2017 20:45 - Čítané 706x

Dobrý byt spoznáte vtedy, ak zladíte základné kritériá, na ktoré v byte pozeráte. Na tieto dávame pozor všetci.

Na čo ako prvé pozeráte, keď si vyberáte byt? Samozrejme, väčšina z nás má istý finančný strop, ale nie je nič zlé na tom, ak za svoje peniaze požadujete istú kvalitu. Každý hľadá niečo iné, no niektoré kritériá sa jednoducho opakujú. Poďme sa pozrieť na tie, ktoré (väčšinou) vhodný byt má.

  1. Dobrá cena

Musíme začať s financiami, pretože na peniaze pozeráme všetci. Dokonca aj tí, ktorí majú na kúpu bytu vyčlenených o niekoľko tisíc eur viac. Pred kúpou bytu si pozorne prezrite, v akých výškach sa pohybujú ceny nehnuteľností. Zaplaťte primerane za to, čo dostanete. Najlepšie je porovnať si byty podobnej rozlohy, stavu a samozrejme, lokality. Mnohokrát výrazne ušetríte len zmenou sídliska. Skutočne potrebujete bývať na tom najrušnejšom?

 

  1. Poloha

Výber dobrej polohy nám vie peniaze ušetriť, ale aj naopak, byt o niečo predražiť. Je na každého subjektívnych preferenciách, či sa mu oplatí platiť za polohu. Je výhodné bývať v časti, kde je kompletná občianska vybavenosť – zdravotnícke zariadenie, obchody, školy, kultúra a pod. No ak nutne nepotrebujete všetko, je často vhodné vybrať byt podľa toho, čo je vám bližšie. Rodičom bude vyhovovať pokojnejšia lokalita s detským ihriskom a množstvom zelene, mladým zase blízkosť centra, ruch a dobré dopravné spojenie.

 

  1. Dobrá dispozícia

Alebo ako získať za málo peňazí veľa muziky. Pretože niekedy nezáleží na množstve m2, ale na spôsobe, ako je táto rozloha premietnutá do usporiadania izieb. Primalé alebo naopak priveľké miestnosti všeobecne ľuďom prekážajú a sú nepoužiteľné. Rovnako ako zle umiestnená chodba, prechodné izby či izby bez denného svetla. Mnohokrát si nemožno vyberať, preto je dobré hľadať byty s možnosťou zmeny dispozície.

 

  1. Stav

Pôvodný stav alebo byt po rekonštrukcii? Ktoré z toho je lepšie? Nie nadarmo sa hovorí o zlatej strednej ceste. Najlepším bytom môže často byť ten, ktorý prešiel aspoň čiastočnou rekonštrukciou. Vymenené okná, dvere či plávajúce podlahy, to je rekonštrukcia, ktorá je skôr z kategórie tých menej príjemných. Naopak, s rekonštrukciou kúpeľne či kuchyne sa majitelia bytov môžu skutočne pohrať. Málokedy sa stane, že nájdete kompletne rekonštruovaný byt, ktorý bude presne taký, ako ste si svoje bývanie predstavovali. Tak prečo si platiť za to, čo môžete spraviť podľa seba? No okná, dvere alebo podlahy, to je úplný základ domu, na ktorom sa mnohí zhodneme a nie je dôvod to ďalej meniť. Samozrejme, ak nezostali pôvodné :)

 

  1. Mesačné náklady

Keď v byte bývate dvaja a platíte 150 eur, možno sa vám to nezdá také tragické. Ale čo v prípade, ak sa rozhodnete založiť si rodinu? Veľkosťou byt vyhovuje, ale mesačné náklady stúpnu. V tom prípade už premrštená cena nebude v poriadku. Pri výbere bytu pozerajte aj na to, v akom stave je samotný panelák. Je zateplený, má opravenú strechu? Hodí sa kúpiť byt v bloku, ktorý má tieto úpravy za sebou. Aj keď si pravdepodobne priplatíte. Pretože nakoniec sa na tieto opravy ako majiteľ bytu zložíte naviac do fondu opráv.

 

  1. Výťah

Malá, ale zato veľmi užitočná výhoda a to nielen vo vysokých panelákoch. Možnosť zviesť sa k svojmu bytu na poschodí nie je benefitom len pre starších ľudí, ale pre všetkých, ktorí byt zariaďujú alebo len prichádzajú domov s taškami plnými nákupov. Pozor na lákavé tehlové a nižšie novostavby. Stavbe do výšky štyroch poschodí často výťah chýba.

 

  1. Balkón (loggia, terasa)

Keď chýba trávnik pri dome, v byte to čiastočne nahradí balkón. Minimálne na sušenie prádla alebo posedenie na čerstvom vzduchu. O byty bez balkónu nie je záujem takmer vôbec a úprimne ani nerozumieme, prečo takéto byty vôbec existujú :)  

 

  1. Výhľad

Nakoniec jedna nie až taká veľká banalita. Ak sa pozriete z okna, čo by ste radi videli? Určite nie meter vzdialený druhý panelák alebo škaredú a hlučnú rómsku osadu. Pekné výhľady sú dôležité a za tie najkrajšie sa aj nanešťastie dosť platí. Zárukou lepšieho výhľadu môžu byť byty na najvyšších poschodiach, ale opäť je potrebné pozerať na polohu bytu. Lepšie výhľady majú vždy bloky na okraji sídlisk.

 

Autor článku: Lenka Kavuľová / ARCHEUS sieť realitných kancelárií

Návrat na výpis
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.