12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

12-rokov-na-slovensku-archeus-uvodny-banner3.png

archeus-banner-spravny-cas-na-predaj-3.png

archeus-banner-kariera-realitny-makler-kresleny-banner.png

3d-prehliadky-banner-predavajuci.png

archeus-banner-najistejsia-hypoteka.png

archeus-banner-tiper.png

archeus-banner-exkluzivny-ucet.png

Vyznáte sa v bytoch? Prehľad „bytového“ bývania na Slovensku

typy bytov na slovensku, archeus reality.jpg

24.06.2017 22:10 - Čítané 414x

Vyberáte byt podľa dispozície, konštrukčného materiálu alebo hľadáte atypické riešenia?

Slovensko má pri počte takmer 5,5 mil. obyvateľov zastúpenie obyvateľstva prevažne v mestách. Neprekvapivo, najviac Slovákov žije v bytoch a o ich kúpu je aj najväčší záujem. Táto situácia sa zlepšila aj počas minulého roka z dôvodu priaznivých podmienok na získanie hypotéky a rastúceho dopytu po nehnuteľnostiach. A to aj napriek ich vyšším cenám. V súčasnosti si Slováci môžu vyberať z ponuky tisícov bytov na predaj, od starých panelákov až po moderné novostavby.

Viete, o aké typy bytov je na Slovensku najväčší záujem a z čoho si možno vyberať?

Priestor pre rodinu

Štandardná slovenská rodina už roky pozostáva z 2 rodičov a ideálne 2 detí. Tri a viac potomkov v rodine výrazne zvýši výdavky a to nielen na bývanie, ale napríklad aj kúpu auta, voľný čas či vzdelanie. Rodine s 2 deťmi stačí na solídne bývanie 3-izbový byt. Už socialistické paneláky počítali najčastejšie s dispozíciou 3 obývateľných izieb v zložení: obývačka, rodičovská spálňa a detská izba. Veľký záujem je aj o 4-izbové byty, v ktorých by mohli mať deti izby oddelené. Kvôli lepšej cene sú však 3-izbové byty stále žiadanejšie.

Na realitných portáloch nájdete momentálne vyše 12 tisíc 3-izbových bytov v ponuke, čo je najviac spomedzi bytov.

Kvalita vs. cena?      

Paneláky majú hlavne starší obyvatelia zafixované ako nevzhľadné sivé stavby s tenkými múrmi. Aká je situácia dnes? Zatepľovanie, výmena okien, pestrejšie farby a v mnohých rekonštruovaných panelákoch aj vymenené umakartové jadro. Niekomu však nemusí vyhovovať „zastaraný“ typ dispozícií a niekedy menšia rozloha izieb.

Novšie tehlové byty majú okrem otvorenejších priestorov a ľahšej rekonštrukcie pre obyvateľov pripravený aj komfort a úsporu energií. Za to všetko si však je potrebné priplatiť. Čo sa preto oplatí kúpiť viac? Jednoznačná odpoveď neexistuje, no poradíme Vám, že rekonštruovaný panelák je mnohokrát výhodná kúpa a nie je nutné siahať do peňaženky kvôli prípadným opravám. Ku konečnému rozhodnutiu nakoniec aj tak mnoho povie poloha bytu, občianska vybavenosť, parkovanie, ale aj rozpočet.

Pre náročných

Určite budete vedieť, čo myslíme, ak povieme, že sa človek v byte cíti jednoducho ako ... v byte. Izby bez výrazných prvkov, žiadne poschodie, v lepšom prípade balkón. No sú aj kategórie bytov, ktoré vybočujú zo zaužívaného a rozložením svojho priestoru ponúknu obyvateľom trochu z toho, čo ponúka dom. Dvojposchodový mezonet, priemyselný loft alebo rozľahlý penthouse – aj v takýchto bytoch Slováci žijú.

 

Pozrite si infografiku zobrazujúcu prehľad bytov na SR podľa rôznych kategórií:   

byty-na-slovensku-archeus-realitna-kancelaria.png

 

Zdroj: dáta o počte bytov získané z realitného portálu nehnuteľnosti.sk

Návrat na výpis
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.