12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

odhad-ceny-nehnutelnosti.png

14-rokov-na-slovensku-archeus-uvodny-banner15pobociek.png

archeus-banner-kariera-realitny-makler-kresleny-banner.png

archeus-banner-najistejsia-hypoteka.png

3d-prehliadky-banner-predavajuci.png

archeus-banner-exkluzivny-ucet.png

Licencovanie NARKS

banner-licencie-narks-web1.jpg


Realitné kancelárie a makléri ARCHEUS siete realitných kancelárií sú úspešnými držiteľmi licencií NARKS, ktoré sa udeľovali v dňoch 3. - 9. marca 2016.

 

LICENCIE POBOČIEK A MAKLÉROV SI POZRITE TU!

 

Prečo je dôležité mať licenciu?

Od roku 2016 dochádza v Národnej asociácii realitných kancelárií Slovenska k zmene udeľovania realitnej licencie. Cieľom je prechod na vyššiu kvalitatívnu úroveň certifikácie s vysokým kreditom a uznaním spoločnosti. Zároveň nový systém odpovedá na požiadavky novoprijatej Národnej sústavy povolaní a kvalifikácií.

Pre realitné kancelárie a maklérov predstavuje licencia spôsob ako preukázať svoje profesionálne vedomosti a odbornosť v realitnom podnikaní. Platná licencia sa stáva osvedčením  pre verejnosť aj potenciálnych klientov.

Klienti sa často ťažko orientujú na trhu, nevedia posúdiť kvalitu služieb jednotlivých realitných kancelárií alebo maklérov a snažia sa nájsť dôveryhodného partnera, ktorý sprostredkuje prevod nehnuteľnosti či prenájom profesionálne  a vecne správne. Hľadajú spoločnosť, na ktorú sa môžu spoľahnúť, a ktorá si ctí etické princípy.  Licencia NARKS by im mala pomôcť pri výbere a rozhodnutí.

NARKS predstavuje nový koncept licencií s cieľom aktívne zvyšovať kvalitatívnu úroveň trhu a presadzovať jeho profesionalizáciu. Zároveň umožňuje všetkým záujemcom vzdelávať sa a byť informovaný.

Základným rozdielom v porovnaní so súčasnou licenciou NARKS je obmedzená doba platnosti novej licencie. Vplyv zmien v legislatíve na realitnú činnosť je veľký. Z tohto dôvodu je potrebné, aby realitní makléri mali prístup k informáciám a kontinuálne si dopĺňali svoje vedomosti. Preskúšanie po uplynutí licencie opätovne garantuje verejnosti overenú kvalitu a úroveň vedomostí.

Z pohľadu systému Národnej sústavy kvalifikácií a povolaní musí každý realitný maklér dosiahnuť potrebnú kvalifikáciu prostredníctvom neformálneho alebo informálneho vzdelania (odborné vzdelávanie alebo prax), ktoré sa ukončuje odbornou skúškou, a to u nezávislej vzdelávacej inštitúcie.

 

banner-licencovanie-narks.png

 

Licencie NARKS sa delia na dva typy, a to na licenciu pre realitné kancelárie a osobitne licenciu pre realitných maklérov.
 

Licencovaná realitná kancelária NARKS

  • Licencia sa získava testom odbornej spôsobilosti. 
  • Vydáva sa na meno určenej zodpovednej osoby za realitnú kanceláriu
  • Je viazaná na realitnú kanceláriu.
  • Platí 5 rokov.

Licencovaný realitný maklér NARKS

  • Licencia sa získava testom odbornej spôsobilosti. 
  • Vydáva sa na meno makléra
  • Nie je viazaná na realitnú kanceláriu.
  • Platí 3 roky.
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.