12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

17-rokov-na-slovensku-realitna-kancelaria-archeus-2023.png

3d-prehliadka-nehnutelnosti.png

ponuky-na-pracu-realitny-makler-archeus-reality-odmenovanie.png

banner-budovanie-timu.png

exkluzivny-archeus-ucet-sledovanie-predaja-nehnutelnosti-archeus-reality.png

Hypotekárny poradca realitnej kancelárie 2. časť: prečo mu zveriť svoju hypotéku

hypotekarny poradca realitnej kancelarie vyhody, archeus.jpg

24.09.2018 14:15

Dokáže hypotekárny špecialista realitnej kancelárie ponúknuť klientovi lepšiu službu ako samotné banky? Na túto tému sme sa z praxe porozprávali so 4 odborníkmi z realitnej siete ARCHEUS.

PRVÁ ČASŤ ROZHOVORU

 

4. Snažíte sa klientom radiť aj ohľadom iných finančných služieb, ako sú poistenia či spotrebné úvery?

 

Martina Vaško Sabolová: Áno – spotrebné úvery na dofinancovanie kúpnej ceny alebo na rekonštrukciu nehnuteľnosti. Poistenie len ako odporúčanie, ktorá banka spolupracuje s ktorou poisťovňou. Poistenie je v réžii klienta.

 

Mária Arvaiová: Nie – určite by som na základe svojich znalostí a skúseností s prácou v banke mohla, ale neradím :) Samozrejme, klienti sa ma to ako bývalého bankára pýtajú. Poviem im na to len svoj názor, ak vidím, že chcú urobiť hlúposť. :)

 

5. Viete aspoň odhadnúť, koľko času môžete klientom pri vybavovaní úveru ušetriť?

 

Mária Arvaiová: Minimálne 10 hodín to určite bude.

Martina Vaško Sabolová:: Ponuky viacerých bánk viem rozposlať v priebehu jedného dňa, ak by mal klient pochodiť všetky banky sám, zaberie mu určite viac času.

 

6. Ako by ste ohodnotili informovanosť ľudí, ktorí sa zaujímajú o hypotéku? Musíte im všetko vysvetľovať takpovediac „po lopate“?

 

Mária Arvaiová: Informovanosť je skoro nulová :) Svojim klientom vysvetľujem všetko.

Martina Vaško Sabolová: Ako ktorým, väčšinou klienti už majú skúsenosti s nejakou formou financovania v banke, ale spravidla im všetko vysvetľujem ešte raz, resp. pýtam sa, či všetkému rozumejú. Sú ľudia, ktorí sú radi za každú informáciu, ale väčšina je takých , ktorí sú pomerne dobre v obraze. Mne sa zdá, že ľudia, ktorí kupujú "lacné" nehnuteľnosti, vedia toho o hypotékach a celkovo o financiách menej. Nemali asi možnosť sa s tým stretnúť, nikdy predtým nič s nehnuteľnosťami neriešili, a sú šťastní, že môžu vôbec niečo kúpiť. No a ľudia, ktorí kupujú "drahé " nehnuteľnosti sa väčšinou orientujú viac. Akoby výška príjmov mala vplyv na orientáciu vo svete financií a celkovo v orientovaní sa v obchode.

 

7. Chodia za vami klienti s „neriešiteľnými“ situáciami? Ako im radíte v takom prípade?

 

Mária Arvaiová: Ku mne chodia klienti najmä s „neriešiteľnými“ situáciami :) Uvediem príklad: Klient chcel brať hypotéku, no nemal problém s príjmom, ale s nevysporiadanou nehnuteľnosťou a neúplným zápisom. Nemohol ju pre úver založiť. Museli sme vybaviť nový geometrický plán, všetko pozapisovať na úradoch...často riešim za klientov veci, ktoré by mali mať v poriadku, ak chcú o predaji nehnuteľnosti vôbec len uvažovať.

Martina Vaško Sabolová: Áno, sú to najmä klienti s exekúciou alebo má ich nehnuteľnosť problém (nevhodná príjazdová cesta, rôzne ťarchy, ktoré banka neakceptuje). Všetko je riešiteľné, ale zaberie to viac času.

 

Návrat na výpis
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.