12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

17-rokov-na-slovensku-realitna-kancelaria-archeus.png

3d-prehliadka-nehnutelnosti.png

ponuky-na-pracu-realitny-makler-archeus-reality-odmenovanie.png

banner-budovanie-timu.png

exkluzivny-archeus-ucet-sledovanie-predaja-nehnutelnosti-archeus-reality.png

Predaj pôdy sa uvoľnil. Štát si neustrážil podmienky, ktoré limitovali najmä cudzincov

polnohospodarska poda.jpg

03.04.2019 10:26

S pôdou už možno na Slovensku slobodne obchodovať. Najnovšie sa totiž môžu k nej dostať i ľudia, ktorí nemajú s agrobiznisom nič spoločné.

Umožnila to nová situácia, ktorá nastala po tom, ako Ústavný súd nedávno odhalil protiústavnú klauzulu. Tá prikazovala, že na predaj a kúpu pôdy sa donedávna vzťahovali dosť prísne limity. Ktoré? Majitelia pôdy, ktorí predaj či kúpu realizovali pred 11. februárom, keď ešte neplatil protiústavný nález Ústavného súdu, museli postupovať podľa starej klauzuly. Znamenalo to, že ak parcelu predávali agropodnikateľovi mimo svojej obce alebo osobe, ktorá sa nezaoberala agrárnym podnikaním, museli absolvovať zložité ponukové konanie. Tento proces fungoval cez štátny portál ministerstva pôdohospodárstva.

 

Toto je už minulosťou.
Aká je situácia dnes? Všetky obmedzenia padli. Podrobnosti vám priblížime v mimoriadnej prílohe Pôda a majetok, ktorú nájdete v stredajších HN. Dočítate sa v nej nielen o zmenách v predajoch a v kúpe pôdy, ale rozoberáme v nej aj rady, ako si ochrániť pozemok pred špekulantmi, navrhujeme riešenia expertov pri pozemkových sporoch a venujeme sa aj téme pozemkových úprav - kde všade a kedy ich možno očakávať po tom, ako im dala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná zelenú.

 

Zdroj: hnonline.sk

Návrat na výpis
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.