12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

17-rokov-na-slovensku-realitna-kancelaria-archeus-2023.png

3d-prehliadka-nehnutelnosti.png

ponuky-na-pracu-realitny-makler-archeus-reality-odmenovanie.png

banner-budovanie-timu.png

exkluzivny-archeus-ucet-sledovanie-predaja-nehnutelnosti-archeus-reality.png

Realitná maklérka Janka Mikolášková: Pomáhať ľuďom nájsť ich nový domov je osobný proces. Naučila som sa porozumieť potrebám klientov.

jana mikolaskova, realitna maklerka, rozhovor klub akcne zeny.png

14.05.2024 14:12

Janka Mikolášková začala pracovať ako realitná maklérka po dvoch materských s cieľom získať priestor pre sebarealizáciu. Dnes je majiteľkou pobočky realitnej kancelárie ARCHEUS Bratislava reality. Prečo je výhodné podnikať po boku silného partnera, prečo sa oplatí spolupráca s realitným maklérom pri predaji či kúpe nehnuteľnosti, kto ju inšpiruje a čo jej do života priniesol Klub akčných žien prezradila v rozhovore.

Janka čo ťa viedlo k tomu, že si sa začala venovať realitám ako realitná maklérka?

Ako realitná maklérka som začala pracovať popri rodičovskej dovolenke. Po dvoch materských po sebe som potrebovala priestor pre sebarealizáciu a občasný únik od materských povinností. Oslovila ma hlavne flexibilita pracovného času, vďaka čomu som mohla prispôsobiť svoje pracovné hodiny potrebám rodiny. Vedela som ovplyvniť koľko práce si vezmem a kedy ju budem vykonávať. Prácu som si vedela naplánovať tak, aby ladila s rodinou. Postupne mladšia dcéra začala chodiť do škôlky na pol dňa, neskôr na celý deň a ja som sa venovala realitám viac. Až som si založila svoju pobočku realitnej kancelárie. Mám tím maklérov a spolu sa posúvame a rastieme.

 

Spolupracuješ s ARCHEUS, aké výhody ti prináša táto spolupráca pre tvoje podnikanie?

Od začiatku som vedela, že chcem podnikať po boku silného partnera. Vedela som, že sa chcem pridať k niekomu, kto má na trhu už svoje meno, dlhoročné skúsenosti, kto mi poskytne podporu, know-how, perfektný softvér… Pretože vtedy nezačínate od nuly, naskočíte do rozbehnutého vlaku a odrazíte sa vyššie a vyššie.

ARCHEUS je uznávaná značka s vynikajúcou povesťou, čo mi pomáha získať si dôveru a istotu v očiach klientov. Cítia sa bezpečnejšie, keď zveria svoju nehnuteľnosť na predaj realitnej kancelárií, ktorá je na trhu 18 rokov a za tú dobu predala tisíce nehnuteľností.

Marketingové oddelenie pripravuje množstvo špičkových školení, podklady na sociálne siete, pomáha mi s marketingom pobočky. Vďaka tomu ja a moji makléri môžeme rásť a byť o krok vpred pred konkurenciou.

A čo je najdôležitejšie, som súčasťou siete profesionálov, ktorí sa navzájom podporujú a zdieľajú svoje skúsenosti. Nikdy v tom nie som sama.

 

Prečo je podľa tvojich skúseností výhodné spolupracovať s realitným maklérom pri kúpe či predaji nehnuteľnosti?

Ľudia majú tendenciu predávať nehnuteľnosť sami, veriac, že ušetria peniaze. Opak je však pravdou.  Je dôležité si uvedomiť, že profesionál, ktorý sa venuje predaju nehnuteľností už roky, za ten čas predal množstvo nehnuteľností. Má za sebou množstvo školení a skúseností, preto bude na predaji pracovať s väčšou precíznosťou a efektivitou.

Realitný maklér sa dokonale vyzná na realitnom trhu, vie stanoviť reálnu trhovú hodnotu nehnuteľnosti. Na začiatku predaja nehnuteľnosti je vždy najväčší záujem kupujúcich o inzerát. Nie je nič horšie ako vyjsť na trh s nesprávne stanovenou cenou. Je to chyba, ktorú už nedokážete vrátiť späť. Nehnuteľnosť je novinkou na trhu iba raz. Buď ľudí zaujme, alebo si ju zaškatuľkujú ako predraženú a prejdú na ďalší inzerát.

Vedeli ste, že ľudia sa rozhodujú na základe emócii? Ak sa im nehnuteľnosť páči, sú ochotní zaplatiť vyššiu cenu. Preto naša realitná kancelária zabezpečuje home staging, dekorujeme nehnuteľnosť, upratujeme a využívame služby profesionálneho fotografa. Kladieme dôraz na profesionálnu prezentáciu nehnuteľnosti či už v inzeráte, alebo pri obhliadkach.

A čo finálne vyjednávanie o cene? Kupujúci sa snažia zjednať cenu v  99% prípadoch. Realitní makléri sú odborne pripravení na vyjednávanie o cene s kupujúcim. Majú dlhoročné skúsenosti a v niektorých prípadoch dokážu dokonca cenu nehnuteľnosti licitovať. Veľkou nevýhodou pri vyjednávaní o cene je, keď majiteľ sám predáva nehnuteľnosť známemu, kolegovi, či susedovi. Práve tí najbližší často očakávajú najväčšie zľavy a špeciálne zaobchádzanie, úľavy.  Vzhľadom na to, že je predávajúci v tom momente emocionálne zainteresovaný, je náchylnejší ísť s cenou dole a vyhovieť im. Keby mal však predaj v rukách maklér, vedel by s ľahkosťou a bez výčitiek ustáť požiadavky kupujúcich.

Dôležitou výhodou predaja cez realitnú kanceláriu je tiež bezpečnosť a právna istota.  Ľudia, ktorí si riešia kúpu a predaj nehnuteľnosti sami bez odbornej pomoci realitnej kancelárie, riskujú svoje niekedy aj celoživotné úspory. Predaj nehnuteľnosti je časovo náročný proces. Naši makléri sa starajú o všetky detaily, čo umožňuje predávajúcemu sústrediť sa na iné aktivity.

 

Čo si sa ako realitná maklérka naučila, v čom ťa táto práca zmenila?

Pomáhať ľuďom nájsť domov je osobný proces. Naučila som sa počúvať a porozumieť potrebám klientov a empatizovať s nimi. Lebo len tak im viem pomôcť. Vždy som mala silnú empatiu. Myslím si, že práve pri práci realitnej maklérky som sa naučila lepšie empatiu využívať a efektívne s ňou pracovať. Nie je to len o predaji alebo kúpe nehnuteľnosti, je to o vytváraní spojenia s ľuďmi, o pochopení ich príbehov a snov.

 

Kto ťa inšpiruje v podnikaní?

Sledujem viacero úspešných osobností v biznise, ak by som mala spomenúť len jednu, tak napríklad zakladateľka Packety Simona Kijonková. Začala svoju kariéru s malými podnikateľskými aktivitami a postupne vybudovala jednu z najúspešnejších logistických firiem v strednej Európe. Vybudovala silnú značku, ktorá je známa svojou kvalitou a zákazníckym servisom. Venuje sa tiež nadačnej činnosti a podpore sociálnych projektov, čo ma veľmi zaujalo. Podľa mňa je Simona Kijonková príkladom toho, že úsilím, inováciami a silným vedením je možné dosiahnuť veľký úspech a pozitívne ovplyvniť nielen svoj biznis, ale aj širšiu spoločnosť. Jej prístup a hodnoty môžu byť inšpirujúce pre každého, kto chce svoj podnik posunúť na vyššiu úroveň.

 

3 otázky Klubu akčných žien, ktoré sú rovnaké pre všetky členky:

Čo očakávaš od Klubu Akčných žien, čo by si sa rada naučila, dozvedela, prípadne čo už si stihla vďaka klubu získať? 

Podporu, inšpiráciu a spoločenstvo. Verím, že mi pomôže rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti. Očakávam, že sa naučím nové veci a získam rady od skúsených žien a zlepším svoje podnikateľské zručnosti.

Teším sa na stretnutia s inými úspešnými ženami, ktoré majú podobné ciele a záujmy ako ja. Teším sa, že si môžeme vymieňať skúsenosti, že si môžeme byť navzájom inšpiráciou, že budem nadväzovať nové kontakty a verím, že aj priateľstvá.

Mala som tú česť sa zúčastniť na niekoľkých podujatiach organizovaných Akčnými ženami, vždy to bol pre mňa veľký zážitok plný AHA momentov a stretnutí s úžasnými ľuďmi. Teším sa na ďalšie.

 

A naopak, čo vieš klubu AŽ ponúknuť ty?

Vďaka dlhodobému pôsobeniu na realitnom trhu, viem poskytnúť odborné poradenstvo o realitnom trhu, pomôcť ostatným členkám sa lepšie zorientovať v procese kúpy či predaja nehnuteľnosti. Ozrejmiť aké sú povinnosti kupujúceho a predávajúceho po predaji nehnuteľnosti. Ako prebieha proces predaja pri platbe v hotovosti, alebo prostredníctvom hypotéky, aké sú riziká a benefity pri platbe prostredníctvom notárskej úschovy vs. bankovej vinkulácie, čo je bezpečnejšie.

Vďaka tomu, že ARCHEUS pôsobí po celom Slovensku, viem členkám klubu pomôcť s predajom, či kúpou nehnuteľnosti kdekoľvek na Slovensku tak, aby všetko prebehlo bezpečne a podľa ich predstáv.

Viem ponúknuť mentorstvo pre členky, ktoré majú záujem o kariéru v realitnom sektore alebo chcú rozšíriť svoje podnikanie do tejto oblasti.

 

Akým ekvivalentom by si označila Klub akčných žien a čo pre teba Klub AŽ znamená?

Klub akčných žien by som označila ako networkingovú platformu alebo profesionálne združenie, ktoré je zamerané na podporu a rozvoj žien v rôznych oblastiach života. Čo si veľmi vážim, že Klub AŽ sa zaujíma a zvyšuje povedomie v rámci témy ako napr. gendrová rovnosť, či veková diskriminácia v zamestnaní. Lebo každý má mať rovnakú šancu na úspech bez ohľadu na pohlavie a vek.

 

Článok vyšiel na webe: klub.akcnezeny.sk

Návrat na výpis