12 rokov po celom slovensku, predali sme tisicky nehnutelnosti.

Vyhľadávanie

Typ inzerátu
Potvrdiť výber
Nehnuteľnosti
Potvrdiť výber
Počet izieb
Potvrdiť výber
Lokalita
Potvrdiť výber

17-rokov-na-slovensku-realitna-kancelaria-archeus-2023.png

3d-prehliadka-nehnutelnosti.png

ponuky-na-pracu-realitny-makler-archeus-reality-odmenovanie.png

banner-budovanie-timu.png

exkluzivny-archeus-ucet-sledovanie-predaja-nehnutelnosti-archeus-reality.png

Hypotekárny poradca realitnej kancelárie: prečo mu zveriť svoju hypotéku?

hypotekarny poradca realitnej kancelarie vyhody, archeus.jpg

24.09.2018 13:50

Ponúkli vám v realitnej kancelárii služby hypotekárneho poradcu? Ak si myslíte, že tento človek vám nevie ponúknuť viac ako váš vlastný hypoporadca alebo ľudia v banke - omyl. Porozprávali sme sa s na slovo vzatými odborníkmi, prečo sú to práve oni, ktorí dokážu záujemcom o bývanie poradiť najlepšie – mnohokrát aj lepšie ako samotní pracovníci banky.

Dá sa dnes kúpiť nehnuteľnosť bez nutnosti brať si hypotéku? Pre väčšinu ľudí nie. S výberom bývania preto prichádza aj tá nepríjemnejšia časť a to behanie po bankách, kalkulácie príjmov a neustále nad hlavami visiace bremeno pravidelných mesačných splátok. To najdôležitejšie, výber správnej ponuky od banky, však treba urobiť už na začiatku. Na to, aby si človek vybral správne a nenechal sa nalákať žiarivými reklamami si musí čo-to naštudovať a obehať. Alebo využiť dôveryhodného hypotekárneho poradcu, ktorý to urobí za neho.

 

Na naše otázky odpovedali Mária Arvaiová – majiteľka realitnej kancelárie a hypoporadca v pobočke ARCHEUS reality Humenné, Bc. Martina Vaško Sabolová – hypotekárna špecialista pre ARCHEUS reality Prešov.

 

 

1. Aký je rozdiel medzi vami, ako hypotekárnymi poradcami pre realitnú kanceláriu a hypoporadcami priamo v banke?

Mária Arvaiová: Rozdiel je najmä ten, že urobíme za klienta všetko, čo je len možné. T.j. vypracujeme mu ponuku všetkých relevantných bánk, z ktorých si môže vybrať, vypíšeme s ním žiadosti, obeháme banky, čakáme na schválenie, riešime problémy. To všetko v ľubovoľnom termíne, často pracujeme aj cez víkend. Klient tak nemusí odbehovať z práce a stresovať sa z množstva ľudí. Celú hypotéku rieši s jedným človekom – svojím hypotekárnym poradcom.

Pre realitnú kanceláriu je veľkou výhodou ak sa pod jednou strechou vybavuje aj hypotéka aj kúpa nehnuteľnosti. Informácie máme tak prakticky hneď a vieme pružnejšie reagovať na prípadný problém.

 

Martina Vaško Sabolová: Klientom ponúkame viacero bánk a môžu sa informovať nezáväzne.

 

2. Prečo by mal klient pri kúpe nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu využívať služby priamo jej hypoporadcu?

Mária Arvaiová: Súhlasím, my ako makléri poznáme nehnuteľnosť, čo hypotekárny poradca banky alebo iný externý poradca nemôže. Vieme, aké má nehnuteľnosť ťarchy, akú veľkú hypotéku môže klient na danú nehnuteľnosť očakávať...

Ak klient kupuje cez nás nehnuteľnosť a zároveň rieši hypotéku, môžeme jednať s bankou priamo a posielať jej všetky podklady na základe súhlasu, ktorý nám klient dá.

Dôležitým bodom je aj to, že klient za túto službu neplatí.

 

Martina Vaško Sabolová: Doplním, že máme pod kontrolou aj objednanie znalca pre znalecký posudok, ktorý potrebuje banka. Vieme ponúknuť znalca za lacnejšie, v istých prípadoch znalecký posudok preplatíme.

 

3. Ako klienti reagujú na vaše rady? Napríklad, ak im namiesto schváleného úveru v domácej banke radíte využiť služby inej banky.

Martina Vaško Sabolová: Nie je pravidlom, že materská banka dá klientovi najlepšiu ponuku. Spravidla až 90% klientov prechádza po našom odporúčaní ku konkurencii. Sú väčšinou pozitívne prekvapení :)

 

Mária Arvaiová: Moji klienti si nechajú poradiť. Pretože pred nimi prerátam splátky, vysvetlím pre a proti jednotlivých bánk. Takže vidia, kde je to pre nich lepšie. Nie pre každého je každá banka dobrá. Závisí to od toho, či chce klient vyššiu sumu hypotéky, nižšiu splátku alebo inú sadzbu. Osobitým prípadom sú klienti so zahraničnými príjmami.

 

 

POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Návrat na výpis
OK, súhlasím

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.

O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke: Cookies politika.